Decider Labi tegevjuht Lauri Ilison: „Ettevõtte omandamist suurte tegijate poolt ei tasu karta“

Finantstehnoloogia arendaja Vivalte & Co omandas Tehnopoli Startup Inkubaatoris kasvanud krediidiotsuste automatiseerimise tarkvara loonud iduettevõtte Decider Lab. Decider Labi arendamisest ning ühinemisest Vivalte & Co-ga räägib ettevõtte tegevjuht Lauri Ilison.

Kuidas alustas Decider Lab ja millisele turul olevale probleemile lahendust otsisite?

LI: “Olin eelnevalt töötanud 10 aastat panganduses ja teadsin kuidas pangad krediidiotsuseid teevad. See protsess on tihti väga aeganõudev ning töömahukas. Lisaks sellele on keeruline erinevate klientide skooringumudelite arendamine ja haldamine. Meie soovisime muuta klientide krediidisobivuse hindamist automaatseks, tõstes otsuste kvaliteeti, kiirust ning täites nõudeid otsustega seotud informatsiooni salvestamiseks. Turul oli sellise teenuse vajadus ning üsna pea lõime veebiagentuuris OKIA spin-off projekti, mis teemaga tegelema hakkas.”

Millised olid teie kasvuambitsioonid ning kuhu tahtsite jõuda?

LI: “Meie soovisime esimesest päevast peale olla ettevõte, mis suudab raha teenida. Uskusime, et tulevaste investeeringu kaasamine ja ettevõtte kiire kasv saab alguse ennekõike maksvast kliendist. Maksev klient annab tunnistust sellest, et teeme õiget ja vajalikku asja ning see annab kindluse järgmiste, suuremate eesmärkide saavutamiseks. Tulimegi kohe turule ja meie ettevõte saigi alguse esimesest tellimusest. Esimese, 2012. aasta käive oli 27 000 eurot, teisel aastal juba 100 000 eurot. EASi teotusi või välise investori raha me alustades ei kasutanud. Pikaajalisem plaan oli tootega Eestist välja jõuda ning arendada krediidiotsustele sobivat otsustamismudelit ka turundusvaldkonda.”

Decider Lab tegi kiire kasvu ja plaanid olid suured. Millal ja miks hakkas tunduma et jõuate exitini?

LI: “Olime teinud DecierLabi 2 aastat kui jõudsime arusaamisele, et loodud lahendus meie endi käte vahel kiirelt suuremaks kasvada ei saa. Proovisime ka investoreid kaasata, kuid see tulemusi ei toonud. Nii pidimegi otsustama – mida edasi teha? Otsustasime loodud ettevõtte, tarkvaratoote ja kliendibaasilt tekkiva tulevase äri müüa. Saime kontakti Vivalte & Co-ga ning kuna ettevõtete ambitsioonid sobisid, siis jõudsime ka üsna pea kokkuleppeni. Kokkulepe ei tähenda kindlasti mitte Decider Lab toote lõppu, vaid pigem selle edasi arenemist juba suurema tooteportfelli osana. Usume, et meie loodud lahendus muudab Vivalte & Co platvormi veelgi tõhusamaks.”

Millise lisandväärtuse tõi ühinemine Vivalte & Co tootele?

LI: “Meie loodud lahendus integreeritakse Vivalte & Co UNIONi platvormi. Tänu sellele saab Vivalte & Co paremini teenindada finantsettevõtteid laenude väljastamisel ja nende haldamisel. Vivalte & Co ambitsiooniks on järjest jõulisemalt liikuda välisturgudele, et toetada oma klientide arengut ja laienemise plaane. Meie arenduse abil on see lihtsam.”

Mida soovitaksite teistele startup ettevõtetele, kes sarnase dilemma ees seisavad – kas ise arendada või müüa?  

LI: “Startup ettevõtte omandamist suurte tegijate poolt ei tasu karta. See võib olla ka strateegiline valik. Täna julgen soovitada startup ettevõtjatel mõelda selliste toodete või teenuste peale, mille ainus loogiline tulemus saabki olla mõne suurema turul tegutseva ettevõtte tooteportfelli kuulumine. Kui ärimudelit ja ettevõtet nii üles ehitada, võib ka tulemus olla mõlemale poolele kasulik ja piisavalt ambitsioonikas.”

Decider Lab on 2012. aastal asutatud startup ettevõte, mis arendab tarkvara krediidiotsuste automatiseerimiseks ja klientide taustakontrolli teostamiseks enne krediidi väljastamist. Decider Labi platvormi kasutajateks on pangad ja väikekrediidi väljastajad, kellel on vaja efektiivset ja kiiret krediidiotsuste automatiseerimise platvormi. Uue omaniku Vivalte & Co tootepakkumises krediidiotsuste automatiseerimislahendust seni veel polnud.

Algallikas: www.tehnopol.ee/uudised

Vivalte & Co omandas iduettevõtte Decider Lab OÜ

Finantstehnoloogia arendaja Vivalte & Co omandas 2014. aasta septembris krediidiotsuste automatiseerimise tarkvara arendamisega tegeleva iduettevõtte Decider Lab.

Decider Lab on 2012. aastal asutatud startup ettevõte, mis arendab tarkvara krediidiotsuste automatiseerimiseks ja klientide taustakontrolli teostamiseks enne krediidi väljastamist. Decider Labi platvormi kasutajateks on pangad ja väikekrediidi väljastajad, kellel on vaja efektiivset ja kiiret krediidiotsuste automatiseerimise platvormi. Uue omaniku Vivalte & Co tootepakkumises krediidiotsuste automatiseerimislahendust seni veel polnud.

Decider Labi looja Lauri Ilisoni sõnul oli Decider Labi automatiseeritud krediidiotsuste tarkvara loomine kogu meeskonnale väga hea ja huvitav kogemus. “Decider Lab sai hoo sisse Tallinna Teaduspargi Tehnopoli Startup Inkubaatoris, kui liitusime inkubatsiooniprogrammiga 2013. aasta alguses. Täna on nii teenus kui selle tehniline platvorm välja arendatud ja ettevõttel on tugev kliendibaas. Otsustasime müüa seetõttu, et oleme väljumas krediidiotsuste automatiseerimise valdkonnast ning võtnud uue fookuse masinõppivate algoritmide ja BIG DATA valdkonda,” selgitas Ilison, kes koos Decider Lab’i meeskonnaga liitus Nortali arendusmeeskonnaga, et veelgi enam edaspidi keskenduda BIG DATA ja masinõppivust kasutavate rakenduste väljatöötamisele.

Decider Labi uue omaniku Vivalte & Co tegevjuhi Peeter Klanbergi sõnul näeb Vivalte & Co kahe ettevõtte sünergiat just toodearenduses. “Oleme juba valmis saanud esimese ühise toote nimega UNION (www.vivalte.com/union/), mis ühendab endas finantsettevõtte alusplatvormi finantssektori standardtoodetega ja Decider Labi krediidi skooringutarkvara. Need on teineteist täiendavad tooted, mis loovad tugeva ekspordivõimekuse fokuseerides finantstehnoloogiale,” lisas Klanberg

Nii on krediidi väljastajatele olemas väga hea lahendus, mis katab ära nii laenulepingute sõlmimise, automaatotsused kui ka kogu hilisema krediidilepingute haldamise protsessi. UNION on platvorm, mis võimaldab finantseerimisettevõtetel alustada krediidi väljastamist koduturult väljaspool kiiresti ja efektiivselt.

Lisainfo:

Lauri Ilison (http://ee.linkedin.com/in/lauriilison)

+372 5111 003

Peeter Klanberg (http://www.vivalte.com/contacts/)
+372 5051517

Credit Unions Forum 2014 was held on June 10th and 11th in Tallinn.

Main focus during the forum was on the payment systems. Jüri Valdov, Chairman, Virginia Credit Union League Partnership Committee, Chairman, Baltic Shared Services Ltd said:

“Generally, we try to focus on the changes of the conditions of the payment environment and work toward the efficient adaptation to those changes. Seems that everybody uses that service but only few understand how payment services are executed and what could be done to make them faster, cheaper and less dependent on the existing old fashioned conservative international arrangements developed for big banks”

A very interesting topic about payments was covered by Sarah Bang,  President/CEO, CO-OP Shared Branching / FSCC.

Please take a look at her speech about Building a World Class Payment Network. The CO-OP Financial Services Experience at:

https://www.youtube.com/watch?v=2i1-5cRdKuk&list=UUqQozNGYjyQGs8jDTPhYMIw

and

https://www.youtube.com/watch?v=eLFQCt2BJLg&list=UUqQozNGYjyQGs8jDTPhYMIw

Startup Wise Guys BusinessTech applications are open!

Startup Wise Guys BusinessTech applications are open!

Today in TechCrunch http://techcrunch.com/2014/04/03/wise-guy-huh/

Why to come to Estonia: http://bit.ly/1jvnDKT

Why you should apply? http://bit.ly/1pEqMK1

Why to partner with Startup Wise Guys: http://bit.ly/1dJXWGD

Why should you apply for BusinessTech Accelerator http://bit.ly/1pEqMK1

SWG web www.startupwiseguys.com

SWG blog http://www.startupwiseguys.com/blog/businesstech-applications-are-open-apply-now
F6S Applications http://www.f6s.com/businesstechaccelerator

@StartupWiseGuys #EstonianMafia

Miks mul seda ettevõtet/ projekti/ tegevust vaja on?

Kogenud lähiaja paljude uute startupide ja uute projektialgatuste tegemistega soovin siinkohal jagada oma tähelepanekuid, kogemusi ja vaateid mõttekaks tegevuseks.

Tihti me analüüsime tänast olukorda, me pole millegagi rahul või me näeme, et turul eksisteerib vajadus millegi järele ja leiame, et olukorda on vaja muuta. Siis otsustame tegutseda ja selle vajaduse rahuldamiseks luua, kas uue teenuse, toote, äri või teha midagi, mis on suuresti kinni sinu uskumustest tulevikus – see parandab olukorra, muudab maailma. See on tavaline protsess: olen täna siin ja homme hakkan tegema midagi uut.

Siinkohal on aga suur küsimus, et kuidas sa otsustad, kas tänane olukord on õige või vale ja kas homsed tegemised on õiged või valed kui sul pole eesmärke, mida sa tahad saavutada. Eesmärk on kui mõõdupuu, millega oma sooritust mõõta. Seega sa pead oma tegevused, oma otsused tegema lähtuvalt oma isiklikest eesmärkidest. Mis on see eesmärk, miks sa hakkad seda tegema, mida sa just otsustasid tegema hakata?

Raske on jälle seada omale eesmärke, kui ma pole enda jaoks selgitanud seda mõtet, miks ma omale sellise eesmärgi lõin, miks ma teen seda, mida ma teen ja kelle jaoks ma teen seda.

Alles siis kui sa oled vastanud sellele küsimusele näed sa oma nõrkusi, mida tuleks elimineerida ja tugevusi, mida tuleks võimendada, tegevusi, mida oleks vaja teha jne. Ainult nii saad sa toota tooteid ja teenuseid, mis rahuldavad seda kellele sa töötad ja kelle heaks sa eksisteerid.

Sealt tulevad ka vastused, mida sa tegelikult pead/ ei pea tegema ja kes on see meeskond, kellega seda koos teha. See on sinu missioon oma unistuste suunal, mis tuleks sõnastada endast lähtuvalt, kuna see määratleb ettevõtte rolli sinu kaugema visiooni täitmisel. Teisisõnu on missioon seest välja peegeldus sinu visioonile ja selgitab kuidas sa oma visiooni ellu viid, mida sa selleks teed.

Visioon omakorda on väljast sisse vaade. Ma vaatan oma maailma äärelt tühjusesse ja unistan uuest, ma loon uut ja olen sellega liider, kui minule järgi vaadatakse. Liidri üks olemus on loovus ja teha asju, mida teised hakkavad järgi tegema. Loovus tekib siis kui “mõistus on otsas”, sest kui on olemas mõistus, siis on see juba loodud.

Loovuse objekt on NOTHING = NO THING ehk tühi koht kuhu tekkib midagi, mis pole veel olnud.

Ettevõtted / indiviidid, kellel on sinuga sama või sarnane visioon kuid erinev panus (missioon) selle visiooni elluviimiseks loovad tänu ühisele visiooni pinnase koostööks. Ettevõtted, kelle on erinev visioon või väga enesekeskne visioon (“tahan saada kõige suurema turuosaga ettevõtteks”) loovad pigem konkureeriva pinnase ja ei koopereeru.

Kokkuvõtvalt, vaata oma ettevõtet/ projekti alati väljastpoolt küsi omalt, miks sul seda ettevõtet/ projekti/ tegevust vaja on?

It takes courage and some experiences in investing to be an angel investor

Peeter was interviewed by Marek Unt from JLP Communications Agency.

… My investment philosophy is rather conservative. I don’t just put money in 20 companies and see what comes out. I want to believe in the idea and I want to see the business and financial side of the company making sense, so that it would be making money and providing dividends even before the exit. … 

Please read the full interview at http://www.estban.ee/news/interview-with-peeter-klanberg

Conflict Management in Estonian Family Business

conflict managementPeeter Klanberg väljaanne „Conflict Management in Estonian Family Business“  on kirjutatud 2003 aastal Stockholm School of Economics magistritöö baasil ning uurib erinevate Eesti  pereettevõtete konfliktijuhtimise viise ja selle mõju ettevõtlusele.

The study of conflict management in family businesses in Estonia has been very limited to date. This topic has been widely studied in the US but mainly as a study about which conflicts arise and how they have been solved. In this paper I’d like to bring some light on the issue of how conflicts have been managed in Estonia and how we might find out about potential conflicts’ sources between family members early on. The research question of the thesis is: to what extent are family members in Estonian family businesses aware of their potential sources of conflicts? What are the areas of conflicts and which families have more conflicts and which less? Which methods do family members in Estonia use to avoid conflicts? Can we find out potential sources of conflicts before they arise in order to develop measures to avoid/ limit conflicts in the future?

<Get it now>